Nie ma wesela bez tortu weselnego. Aktualne trendy w cukiernictwie wprowadzają nowe, kreatywne podejścia do ich projektowania. Oto kilka najnowszych kierunków dotyczących tortów weselnych:

Minimalizm i elegancja

Proste, minimalistyczne projekty z eleganckimi detalami zdobywają popularność. Czyste linie, delikatne akcenty, a czasem nawet jednobarwne torty z subtelną dekoracją.

Efekt marmurkowy i pastelowe kolory

Efekt marmurkowy na powierzchni tortu oraz pastelowe kolory, takie jak różowe, niebieskie czy miętowe, są obecnie bardzo popularne. Kombinacje kolorów nadają tortom lekkości i romantycznego charakteru.

Torty ombre

Stopniowe przejścia kolorów, zwane efektem ombre, dodają tortom subtelnej i stylowej estetyki. To świetny sposób na wprowadzenie różnych odcieni, które harmonijnie się ze sobą łączą.

Trendy wzornicze

Inspiracje wzorami z zakresu designu, takimi jak hafty, koronki czy geometryczne wzory, stanowią ciekawe elementy dekoracyjne na tortach weselnych.

torty Lublin

Nietypowe

Odbieganie od tradycyjnych form w kierunku niezwykłych kształtów, takich jak geometryczne, asymetryczne czy nieregularne. Krem nie musi być też doskonale nasmarowany, gładki – tort może zyskać bardziej naturalny, „boho” wygląd. Ciasto weselne nie musi być też w klasycznym wydaniu, jaki zwykliśmy zobaczyć – „tortem” mogą być babeczki, tiramisu w słoiczkach ułożone np. w wieżę.

Kwiatowe akcenty

Delikatne kwiatowe dekoracje z jadalnych kwiatów, płatków czy też wykonane z lukru, to też popularny sposób na dodanie romantycznego i świeżego charakteru tortowi.

Trendy smakowe

Eksperymentowanie z nietypowymi smakami i połączeniami, takimi jak lemon curd z truskawkami, karmel z solą morską czy też nutella z malinami.

Personalizacja i opowieść

Torty opowiadające historię pary młodej poprzez personalizowanie dekoracje, np. poprzez umieszczenie na torcie figurkowych reprezentacji pary lub symboli z ich życia.

Trendy technologiczne

Zastosowanie nowoczesnych technologii, takich jak projekcje świetlne na powierzchni tortu, nadających mu dynamicznego i nowoczesnego wyglądu.

 

Te różnorodne pomysły kształtują obecne trendy w cukiernictwie ślubnym, mając na celu nadanie każdej ceremonii ślubnej osobistego charakteru i wyjątkowego stylu.