Jakie torty są najlepsze na przyjęcie dla dzieci?

Organizacja urodzin dla dzieci to nie lada wyzwanie dla rodziców. Trzeba pomyśleć o wielu rzeczach, między innymi o jedzeniu, a przede wszystkim o torcie urodzinowym. Jakie smaki są najczęściej wybierane i jakie ozdoby cieszą się popularnością? Oto przegląd najlepszych tortów na urodziny dla dzieci.

  1. Torty z postacią ulubionej bajki

Dzieci uwielbiają swoje ulubione postacie z bajek i filmów. Nic więc dziwnego, że torty z postaciami z ulubionej kreskówki lub filmu są jednymi z najchętniej wybieranych. Najczęściej na takim torcie znajduje się wizerunek postaci wycięty z masy cukrowej lub marcepanu, a także kolorowe elementy dekoracyjne.

  1. Torty z kremem i owocami

Jeśli poszukujemy mniej słodkiego i bardziej zdrowego rozwiązania, warto wybrać tort na bazie kremu i owoców. Najczęściej stosuje się biszkopt, który następnie jest nasączany sokiem lub mlekiem. Na wierzch nakłada się krem śmietankowy i ozdabia ulubionymi owocami. Takie ciasto nie tylko jest pyszne, ale również zdrowe.

  1. Torty czekoladowe

Nie ma chyba dziecka, które nie lubiłoby czekolady. Tort czekoladowy to zatem klasyka gatunku, która cieszy się niesłabnącą popularnością. Najczęściej w skład takiego ciasta wchodzi biszkopt czekoladowy i krem czekoladowy. Na wierzchu można posypać cukierkami lub ozdobić kawałkami czekolady.

  1. Torty z serkiem mascarpone

Tort z serkiem mascarpone to propozycja dla bardziej wymagających smakoszy. Składniki takiego ciasta to przede wszystkim biszkopt i krem z serkiem mascarpone. Na wierzch nakłada się owoce lub cukierki, a całość jest ozdobiona polewą czekoladową.

  1. Torty owocowe

Ostatnią propozycją są torty owocowe, które stanowią idealne rozwiązanie dla dzieci, które lubią świeże owoce. Takie ciasto przygotowuje się na bazie biszkoptu, a następnie pokrywa kremem śmietankowym i dekoruje ulubionymi owocami.

Podsumowując, wybór tortu urodzinowego dla dziecka to indywidualna sprawa, która zależy od gustu jubilata i jego rodziców. Niezależnie od tego, na jaki wariant się zdecydujemy, warto postawić na oryginalną dekorację, która zachwyci nie tylko dziecko, ale również dorosłych.

torty lublin